מאמרים הופטימיים במיוחד בשבילך

כל הידע החדש ביותר שיש בעולם על איזון מנטלי ורגשי בבלוג שלי

קרה לכם פעם שהרגשתם כעס, עצב, עצבנות ולא היה לכם את מי או את מה להאשים? לי זה קרה וזה היה ה"מיינדפול- נס" שלי: הנס האישי שקרה לי ועזר לי להתעורר מלופים של מחשבות מכשילות ששלטו לי בתודעה ובמצב הרוח ולהצליח בזמן אמת לצאת לדרך מנטלית חדשה:
"תגידי, איך אני אדע אם אני באמת צריכה להוריד קצב, לנוח קצת, או שאני סתם מתפנקת?" את השאלה הזו שאלה אותי לקוחה שמדייקת את הדרך שלה לחיות כך שתביא לה הצלחה- אבל רוצה גם לשמור על שלווה פנימית. חשבתי שאת מה שעניתי לה, אני רוצה לחלוק גם איתך: קודם כל, בואי נוציא בכלל את המילה מתפנקת מחוץ למשוואה. המילה הזאת מקפיצה אותי ממש אותי כי השתילו אותה בנו כדי להפוך אותנו למכונות יעילות שלא נותנות מספיק תשומת לב ויחס וטיפול ליצורים אנושיים שאנחנו.
אני נמצאת בנסיעה משפחתית של שבועיים לפלורידה,​ הנסיעה תוכננה מעכשיו לעכשיו, נוצרה הזדמנות לטיול שהחלטנו לנצל.​ ​ מה שיפה זה שפעם טיול כזה, מורכב עם נסיעות, וכניסות וביקורים,​ היה לוקח לי בטח כמה חודשים מראש לתכנן, לארגן, לתאם עם כולם.​ ​ תקופת הקורונה לימדה את כולנו "לחשוב תוך כדי תנועה"​ ובעיקר היא לימדה אותנו גמישות.​ שמעתי לא מזמן הגדרה מעניינת שאומרת שפסיכותרפיה היא בעצם עבודה על גמישות,​ ושככל שהגמישות המנטלית,- רגשית- התנהגותית שלנו נמוכה יותר- ​ הפתולוגיה עלולה להיות גדולה יותר.​ ​ זה בפני עצמו נותן לנו קצה חוט על איך לטפל בעצמנו- ​ כמה שיותר לעשות הפוך ממה שנוח לנו,​ לצאת מאזור הנוחות בכל תחום ולשנות הרגלים.​
עלה פרק בפודקאסט בו השתתפתי של ניצן אלפסי הקסומה ובו דיברנו על הנושא של למצוא את קצב החיים הנכון עבורנו- דבר קריטי לבריאות ולאיכות החיים שלנו, או כמו שכתבה ניצן: "בעולם שמהדהד כל הזמן- הישגים, הצלחה ותוצאות, מרדף מסביב לשעון ומקדש וורוקהוליקיות אנחנו שוכחים מה הקצב הטבעי שבאמת נכון לנו- כזה שיאפשר לנו התקדמות ועשייה יחד עם שלווה ושקט נפשי ובעיקר הנאה מהדרך. פרק שמזמין להתבוננות מחודשת עם הרבה כלים שיעזרו לכם לדייק את החיים שלכם". מוזמנים להקשיב:
כמעט טבעתי בסיני. לקח לי קצת זמן לאסוף בחזרה את המילים ולספר על זה, אז הנה: לרגע אחד שקשה לשכוח, מצאתי את עצמי בלב ים, שחיתי רחוק מידי מסירה שלקחה אותי לשנרקל, מצאתי את עצמי פתאום רחוק מאנשים, ללא ציוד מתאים וללא כוחות, והרגשתי שהמצב הזה הולך להיגמר ברע.
לפני שנים עבדתי בעבודה מאוד טובה ומוצלחת, אבל הלב שלי לא היה שם. לא ידעתי להסביר את זה בדיוק, את מה שמפריע לי, כי הכל היה טוב- התנאים, המשכורת, האנשים היו נחמדים, העבודה הייתה די מענינת ומאוד נוחה לי כאם לילדים קטנים, אבל משהו היה חסר.
מהם 3 השלבים לחיים בחופש ועצמאות פנימית וחיצונית? שיחה עם דפנה לוטן- מורה ליוגה נשית. להיות אישה חופשיה זה בעיני לחיות באמת את הפוטנציאל שנועדנו לחיות הדרך לא פשוטה, ולא קצרה-אבל זה ממש לא משנה כי הדרך עצמה היא כבר חלק מהמטרה, היא עצמה מתגמלת, וממלאה בסיפוק ובשמחה, כשאת יודעת שלא התפשרת על עצמך.
קיימתי ראיון עם המנצח והמוסיקאי רוני פורת על איך אפשר באמת להעלות את עצמנו מקיום הישרדותי יומיומי לחיים של משמעות ושמחה, הראיון התקיים בין ראש השנה ליום כיפור 2021, בסיני שם רוני ערך ריטריט שנושאו היה "יצירת חיי" ועבדנו שם על מיינדסט, אמונות המגבילות, תודעה יוצרת והרבה מוסיקה.

נעים להכיר

ליטל אסיף

אני חיה את עולם מדעי המוח שקשור לשיפור התפקוד והאושר האישי ומשתלמת כל הזמן בחומרים חדשים על תודעה וההשפעה שלה על הבריאות וההצלחה בחיים.
בנוסף, אני יזמת עסקית ובעלים של עסק להשקעות נדלן בארצות הברית.

כל הקטגוריות

הירשמי לעדכונים

קבלי תוכן שבועי
של העצמה והשראה למייל